• Jak dbać o buty

Jeżeli kupujesz buty w naszym sklepie to chcemy abyś miał tą świadomość że jest to produkt najwyższej jakości i w 100% oryginalny, dlatego dbaj o nie według naszych prostych zasad a napewno posłużą baaaaardzo długo!

 

1. Używaj butów zgodnie z ich przeznaczeniem

Jeżeli kupiłeś buty do koszykówki to staraj się ich używać na hali podczas treningów, buty lifestyle idealnie sprawdzą się do chodzenia na co dzień, pamiętaj jednak żeby nie grać w nich w piłkę ani nie chodzić po górach, obuwie treningowe przeznaczone jest szczególnie do treningów więc idalenie sprawdzą się na siłowni

 

2. Pranie butów w pralce?

Napewno jest to szybka i skuteczna metoda na pozbycie się zabrudzeń, ale niestety żaden producent nie uzna reklamacji ewentualnych uszkodzeń, które powstały w wyniku prania (np. rozklejenie, rozdarcie, otarcie). Jeżeli Twoje buty wymagają gruntownego czyszczenia, zalecamy użycie gąbki i ciepłej wody z DELIKATNYM środkiem piorącym. Nie stosuj wybielaczy, proszków do prania itp.

 

3.Suszenie!

Stanowczo odradzamy suszenie butów przy kaloryferach, na intensywnym słońcu bądź przy pomocy jakiejkolwiek suszarki! Buty należy pozostawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej (ok. 21oC), wcześniej usztywniając je np. gazetą lub specjalnymi wkładkami.

 
4. Sznurowanie ma znaczenie!
 
Jest to niezwykle ważne, gdyż właściwe sznurowanie obuwia zapobiega przetarciom, odkształceniom czy pęknięciom!
 
 
5. Pielęgnacja:
 
1. Buty ze skóry licowej
Stosuj pasty i kremy o barwie zgodnej z kolorem skóry, ewentualnie używaj pasty bezbarwnej (jeżeli nie istnieje pasta w kolorze, jakiego potrzebujesz). Dla butów skórzanych najlepsze są pasty na bazie olejów i składników naturalnych o konsystencji stałej. Odradzamy półpłynne pasty w tubkach! Buty czyść wilgotną szmatką/gąbką i ciepłą wodą. Usztywnij gazetami lub wkładkami i pozostaw do wyschnięcia w temperaturze pokojowej.

2. Buty z nubuku lub weluru
Czyść specjalną, gumową szczotką. Buty wykonane z tych materiałów należy zaimpregnować specjalnym impregnatem w aerozolu. 

3. Buty ze skóry syntetycznej
Buty wyczyść za pomocą wilgotnej szmatki lub gąbki. Pielęgnuj je specjalnymi środkami do skór syntetycznych. 

4. Buty tekstylne (płótno, batyst itp.)
Trampki należy czyścić wilgotną szmatką lub gąbką przy użyciu ciepłej wody z dodatkiem delikatnego środka piorącego (środki do delikatnych tkanin, mydło etc.). NIE UŻYWAJ proszków, wybielaczy ani innych silnych detergentów. No i najważniejsze – nie pierz ich w pralce!
 
 
 
Pamiętaj! Szanuj swoje Kicksy ♥